Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

KZJ ČR

MČR IZS - Zastoupené organizace

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

images

Historie Kynologické záchranné jednotky ČR se začala odvíjet v roce 1989 založením Záchranné brigády kynologů města Brna, která byla v letech 1997 – 2005 součástí Svazu záchranných brigád kynologů ČR.

Kynologická záchranná jednotka České republiky, o.s. je občanské sdružení zabývající se výcvikem a praktickým využitím záchranných psů.

Od roku 2005 jsme zaregistrováni na Ministerstvu vnitra ČR jako KZJ a působíme jako samostatný právní subjekt s přímým členstvím v IRO (Mezinárodní záchranná kynologická organizace), jejímž prostřednictvím jsme členem FCI.

Hlavním partnerem pro praktické využití psovodů se psy je Ministerstvo vnitra ČR, jehož examinátoři zadávají úspěšným týmům – psovod a pes - Atesty MV ČR pro nasazení k vyhledání v sutinách nebo plochách s účinností pro ČR a zahraničí.

V současné době má naše organizace jednoho atestovaného psovoda připraveného kdykoliv vyjet na pomoc a dalších deset členů, kteří se na atesty připravují.

Máme mezi sebou psovody se psy, kteří zasahovali v zahraničí (zemětřesení Turecko, Alžírsko, Indie, hledání pohřešovaných na Slovensku a v Rakousku). V ČR se naši psovodi podíleli např. na zásazích při. povodních v r. 2002, hledání pohřešovaných v Brně-Bystrci, u Dalešické přehrady, při zásazích po výbuchu plynu na ul. Zubatého a ul. Tržní v Brně. V letošním roce několikadenní pátrání v okolí Boskovic.

Podepsáním smlouvy s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje se KZJ stala složkou Integrovaného záchranného systému ČR. Dalšími smluvními partnery v regionu jsou Police ČR a Český červený kříž.

Součástí přezkoušení kvality týmů je i záchranářská sportovní činnost. Naši členové stanuli na nejvyšších stupních – máme m.j. 5 titulů Mistr světa, Mistr ČR, Mistr Rakouska, Slovenska, Slovinska, mnoho vítězů Českých pohárů v sutinovém, plošném, lavinovém vyhledání a ve vodních záchranných pracích.

Naší největší snahou je stále se zdokonalovat a být k dispozici vždy, když je potřeba pomáhat zachraňovat lidské životy.

 

Translation

Czech English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish

Partneři:


Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele