Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

Komunitní web na SAR System CZ

Články - Informační systémy

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

social networkPortál byl rozšířen o komunitní program typu Facebook, malou lokální sociální síť. Podobné aplikace jsou vhodné nejen ke sdílení informací o sobě samém, ale mohou být použity i pro plánování událostí, prezentaci různých skupin a článků, informování o dění nebo i jako komunikační bod pro uzavřené skupiny. Vše jen závisí na nastavení soukromí a potřebách jednotlivce.

 

Pro nové registrace je základní nastavení soukromí následující:

- viditelnost profilu uživatele -> pouze přátelé
- viditelnost přátel uživatele -> pouze přátelé
- fotogalerie -> veřejné

Tyto parametry je možno kdykoli následně změnit v menu pod položkou Profil->Soukromí. Kontaktní informace závisí pouze na uživateli, které vyplní při registraci nebo v úpravě profilu. Povinné je pouze uvedení jména nebo přezdívky, pohlaví, města a země.

Nastavení skupin, videogalerie a dalších aplikací, které si každý uživatel může dále zprovoznit, je přímo volitelné při vytváření. Aplikace jako poslední přízpěvky v diskuzi, události nebo poloha přátel je možné přidat v menu, položka Aplikace->Procházet.

Součástí komunity je samozřejmě i možnost zasílání soukromých zpráv jiným uživatelům ovšem veškeré nastavení je možné dodatečně přizpůsobit. Použití tedy opravdu závisí na každém z nás a sociální síť se dá využít i k řízení různých akcí nebo projektů.

Uvedu příklad:

Naše skupina bude plánovat akci pro veřejnost. Na zdi nebo ve vytvořeném zpravodaji mohu zveřejnit aktuální informace, v událostech termín a v diskuzi řešit vnitřní nebo veřejné otázky týkající se plánované akce. Členové skupiny, kteří mají i status přátele vydí své kontaktní informace a díky lokalizaci mohu vyřešit i optimální způsob dopravy na určité místo. Komunikaci i prezentaci mám na jednom bodě a následně mohu uveřejnit i fotogalerii nebo videa z oné akce. Vše velice rychle a bez zdlouhavého vytváření jiných aplikací.

Používání komunitních programů umožňuje prezentovat aktuální informace na jednom místě a odbourává se tímto problém procházení mnoha stránek na internetu a hledání dostupných informací. Díky sociální síti se tak i odkaz na vlastní webové stránky organizace, skupiny nebo jednotlivce dostane rychle mezi ostatní a zjednoduší se tak zdlouhavé dohledávání potřebných informací nebo kontaktů.

 

blog comments powered by Disqus

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele