Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

Ocenění deseti let záchranářské kynologie

Články - Záchranná kynologie

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

V pátek 26. 7. 2013 v areálu HZS ČR ve Zbirohu byli oceněni příslušnici IZS u příležitosti 10 let záchranářské kynologie v rámci IZS. Pracovně slavnostního setkání se účastnili vrcholní představitelé všech subjektů sdružených v odborné kynologické komisi generálního ředitele HZS ČR, představitelé záchranných a bezpečnostních sborů, zástupců jednotlivých nevládních organizací, občanských sdružení a spolků, kteří se záchranářskou kynologií v rámci IZS dosud aktivně zabývají nebo v minulosti zabývali.

Setkání bylo zaměřeno na vyhodnocení činnosti psovodů se psy, s důrazem zejména na zásahovou činnost a spolupráci kynologů se psy se záchrannými složkami na místě mimořádné události (prezentace a vyhodnocení zajímavých a mediálně známých zásahů), seznámení s novými trendy v oblasti komunikační techniky, technického vybavení, výstroje apod. Současně bylo doplněno řadou statických i dynamických ukázek související s činností záchranářské kynologie.

Text: Nicole Zaoralová
Foto: František Špaček

{Zdroj a fotogalerie: HZS ČR}

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele