Neděle, Duben 22, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

Mantrailing v systému operativně pátrací činnosti Policie K-9 - Mantrailing Course

Články - Záchranná kynologie

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

ibhaMezinárodní kynologická konference a praktický seminář

Mantrailing, jako metoda výcviku stopařů se stále více prosazuje i do služební kynologie v Čechách a na Slovensku. Tento specifický způsob výcviku stopařů a jejich použití v praxi je předmětem mnoha diskuzí a komentářů jak mezi profesionály, tak i mezi dobrovolnými záchranáři. Nedostatek zkušeností s výcvikem, jeho časová náročnost a specifika včetně povahy bloodhoundů zatím neumožňuje větší rozšíření mezi kynology a v současné době se jí zabývá velmi málo psovodů. I přesto se podařilo soustředit několik nadšenců, kteří velmi intenzivně pracují jak na praktickém výcviku, tak i na organizačních a legislativních předpokladech pro budoucí začlenění mantrailingu a bloodhoundů do systému IZS a Policie.

Spolupráce v oblasti mantrailingu sice existuje, ale není zatím žádným způsobem oficiálně organizována, ani smluvně dohodnuta.

Proto se naše skupina složená jak z dobrovolníků, tak i profesionálů rozhodla založit novou neziskovou organizaci, která bude oficielně vystupovat jako partner k jednání s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a Policie a i ostatními dobrovolnými organizacemi, které pracují v této oblasti.

Proto byla registrována u Ministerstva vnitra Slovenské republiky – International Bloodhound Academy. (IBHA). Členy IBHA jsou jak profesionální, tak i dobrovolní kynologové z USA, Německa, Česka a Slovenska. Cílem IBHA je propagace a rozvoj mantrailingu a jeho postupné začlenění do oficiální struktury záchranného systému v Čechách a na Slovensku.

První velkou akcí, kterou IBHA připravuje ve spolupráci s Akademií Policejního zboru Bratislava a KK Policia Slovakia bude v dubnu 2012 Mezinárodní konference k mantrailingu, na kterou budou pozváni všichni zástupci organizací záchranného systému a Policie. Přednášet budou naši spolupracovníci a členové IBHA – vyškolení instruktoři z USA a Německa. Součástí konference bude i praktický třídenní seminář, ve kterém naši američtí policejní specialisté budou cvičit účastníky praktického kurzu.

Účast na konferenci je zdarma, pouze žádáme zájemce, aby se přihlásili a poslali vyplněnou přihlášku. Na praktický třídenní seminář vedený americkými instruktory a našimi spolupracovníky je při účasti jak se psem, tak i bez psa nutno se přihlásit a zaplatit vstupní poplatek. Všechny formuláře jsou k dispozici ke stažení.

Veškerá naše aktivita směřuje k tomu, abychom sami získali potřebné zkušenosti a mohli do budoucna sami školit další zájemcem jedno, jestli z řad profesionálů, dobrovolných záchranářů anebo i amatérských zájemců o tento způsob výcviku.

Současně připravujeme legislativní předpoklady pro zařazení mantrailingu do systému IZS a Policie, budeme se snažit vytvořit jednotný systém nezávislého překušování mantrailingových týmů.

Každý zájemce má možnost zúčastnit se našich pravidelných tréninků, které pořádáme prakticky každý měsíc anebo praktických seminářů, pod vedením zahraničních specialistů. Tyto praktické semináře chceme pořádat dvakrát ročně a budeme na ně zvát naše spolupracující instruktory jak z USA, tak i Německa.

Nabízíme také možnost společných tréninků i mimo tyto oficiální akce, po domluvě.

Veškeré informace o naší činnosti najdete v dohledné době na www.ibha.eu a zájemci, kteří chtějí pravidelně posílat informace o naší činnosti se mohou osobně přihlásit.


Kontakt:
Ing. Lubomír Satora

Nová 816
Uničov, 783 91

Tel.: +420 720 199 859
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.bloudi.rajce.idnes.czProjekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele