Neděle, Duben 22, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

Český profesionální hasič vedl zástupce Evropské unie v Japonsku

Články - SAR

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Na základě žádosti Japonska o poskytnutí pomoci v souvislosti s následky zemětřesení a tsunami a požadavku Monitorovacího a informačního centra EU (MIC EU) byl vyslán na mimořádnou služební cestu do Japonska příslušník Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Vladimír Vlček, PhD., který v rámci koordinačního a vyhodnocovacího týmu Monitorovacího a informačního centra EU v postižené oblasti analyzoval požadavky postižené země a koordinoval materiální humanitární pomoc EU.

Tato mimořádná a pro české profesionální hasiče vysoce prestižní mise začala 18. 3. 2011 poradou v Bruselu, následně odletem do Tokia přes Mnichov. Mise trvala 10 dní s návratem do České republiky 28. 3. 2011.


Úkoly týmu EU:

- usnadnit příchod pomoci EU do Japonska

- navázat na spolupráci při poskytování cílené pomoci v postižených územích

Členové týmu se napohybovali uvnitř ochranné 30 km zóny u jaderných elektráren.


Členové týmu EU:

Vladimír Vlček (CZ) - vedoucí týmu, Peter Jackovics (HU), Vincent Boichard (FR), Peter Goudsmits (NL), Agostino Goretti (IT), Johan Gyllefjord (SE), Orjan Karlsson (NO), Tomasz Tracilowski (PL), MIC LO Anja Brammann (EU), MIC LO Antonin Petr (EU)blog comments powered by Disqus

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele